default_mobilelogo

Termin wyjazdu:  28.04 – 03.05.2019

Dzień 1
10.30 - zbiórka uczestników wyjazdu przed kościołem na pl. Klasztornym w Żaganiu i przejazd na lotnisko do Berlina. O godzinie 16.15 nastąpi wylot do Aten. Po wylądowaniu w Grecji przejazd do hotelu w Tolo.

Dzień 2
Tego dnia po śniadaniu udamy się na tak zwaną Argolidę. W czasie naszego objazdu po Argolidzie zobaczymy Korynt (wstęp około 8€). W latach 51-52 n.e. Św. Paweł spędził w tym miejscu 18 miesięcy, próbując wpłynąć na zmianę obyczajów mieszkańców. W średniowieczu starożytny koryncki akropol stał się jedną z najpotężniejszych twierdz w Grecji, obleganą przez coraz to nowe zastępy najeźdźców, uznających to miejsce za bramę do Peloponezu Do dziś Akrokorynt otaczają starożytne mury o długości 2 km. Dojeżdżając do Koryntu zatrzymamy się przy, Kanale Korynckim łączącym Zatokę Sarońską i Koryncką - ukończonym w 1893 roku, mającym wysokość 79 metrów, i ponad 6 km długości..

 

Tego dnia zobaczymy także Mykeny (wstęp około 8 €). Znajdziemy tam ogromne, świetnie zachowane budowle sprzed ponad 3 tysięcy lat i... unoszący się duch Homera. Polacy mogą dodać do tego narodową nutkę - to właśnie dokładnie o tym miejscu pisał nasz wieszcz Słowacki w "Grobie Agamemnona" (z Myken pochodzili homeryccy bohaterowie, wojowniczy Achajowie opisani w Iliadzie). Przed powrotem na nocleg do Tolo odwiedzimy jeszcze Epidauros (wstęp około 8 €) ze swoim wspaniałym, olbrzymim i doskonale zachowanym amfiteatrem na 14.000 widzów. Wciśnięty  malowniczo w zbocze wzgórza, obiekt ten posiada niesamowitą akustykę. Nawet z najwyższych rzędów widowni znakomicie słychać cichą rozmowę, a nawet szepty ze sceny i orchestry.

Dzień 3
Po śniadaniu udamy się do Mistry  Jaskini Diros. Mistra to ufortyfikowane bizantyjskie miasto wpisane na listę UNESCO. Obejrzymy doskonale zachowany zespół architektoniczny obejmujący fortecę, pałac, kościoły i klasztory, wybudowane przez Franków w XII w. Wybrukowane uliczki, średniowieczne domy i kościoły ze świetnie zachowanymi freskami. Dalej udamy się do  zapierającego dech w piersiach miejsca - Jaskiń Diros, uważanych za jedne z najpiękniejszy na świecie. Pokonując część trasy pieszo, a część łódką, zwiedzimy 1500 m z przeszło 14 km podziemny korytarzy.

Dzień 4
Po śniadaniu udamy się do Patras - największego miasta na Peloponezie. Miasto to jest  zamieszkiwane przez około 160 tysięcy osób. Słynie przede wszystkim z katedry św. Andrzeja, wzniesionej w stylu bizantyjskim. Dzisiaj stanowi ona jeden z największych tego typu obiektów na Bałkanach. Odwiedzimy miedzy innymi tą katedrę, a następnie udamy się do Kalambaki, w której okolicy znajdują się słynne Meteory - grupa 13 klasztorów malowniczo "zawieszonych w powietrzu", na kilkusetmetrowej wysokości kamiennych filarach wyrastających ponad Równinę Tesalską. My będziemy mieli możliwość odwiedzenia przynajmniej jednego z tych Klasztorów(wstęp około 2 €). Wszystkie meteory robią niesamowite wrażenie - zarówno z zewnątrz, w otoczeniu skał - jak i we wnętrzach. Widoki na przepaście i Równinę Tesalską nie mają sobie równych. Nocleg w Kalambace.

Dzień 5
Dzień rozpoczniemy od przejazdu do Aten. Stolica Grecji uważana jest za klasyczne greckie miasto ze swoim najsłynniejszym reprezentantem - Akropolem. Miasto to jest punktem obowiązkowym dla odwiedzających Grecję. W Atenach zobaczymy między innymi Akropol (wstęp około 20 €), Areopag (miejsce spotkania św. Pawła z uczonymi ateńskimi), Stadion Olimpijski, zmianę warty oraz starą dziewiętnastowieczną część – Plakę, zachwycającą mieszanką stylów neoklasycystycznych i greckich w architekturze oraz licznymi sklepikami i tawernami. Nocleg w Atenach

Dzień 6
Po noclegu nastąpi przejazd na lotnisko w Atenach skąd o godzinie 8.30 nastąpi przelot powrotny do Berlina. Ze stolicy Niemiec udamy się autokarem do Żagania, gdzie nastąpi zakończenie pielgrzymki.

Cena : 590,00 PLN + 570,00 € od osoby                                         Termin wyjazdu:  28.04 – 03.05.2019

W cenę wyjazdu wliczono:
• Ubezpieczenie NNW(następstw nieszczęśliwych wypadków) i KL(kosztów leczenia). Ubezpieczenie nie pokrywa kosztów leczenia chorób przewlekłych. Od leczenia chorób przewlekłych można się dodatkowo ubezpieczyć. Koszt takiego ubezpieczenia to około 4,-€/dzień od osoby. Dodatkowo zalecamy wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Kartę taką można otrzymać bezpłatnie w wyznaczonych punktach NFZ. Karta EKUZ jest dokumentem ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia i uprawnia do świadczeń zdrowotnych w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Szczegóły dostępne są na stronie:  www.nfz.gov.pl/ekuz.
• Przelot samolotem na trasie Berlin – Ateny - Berlin.
• Opiekę pilota na trasie całego wyjazdu.
• Przewodników miejscowych w miejscach tego wymagających.
• Przejazd autokarem z klimatyzacją na terenie Grecji oraz transfer na lotnisko w Berlinie i powrót.
• 5 noclegi w hotelach ***/** w pokojach 2 osobowych z WC i łazienką.
• śniadania od dnia 2 do 6 włącznie (6 dnia śniadanie w formie pakietu) oraz  obiadokolacje od dnia 2 do 5 włącznie  (napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne).
Uczestnicy zabierają ze sobą:
Ważny dowód osobisty lub paszport oraz pieniądze na opłaty wstępów, z których pragną skorzystać.
Uczestnik może skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji z udziału w imprezie turystycznej. W takim przypadku należy to pisemnie zgłosić przedstawicielowi Biura. Koszt takiego ubezpieczenia to około 3%  ceny wyjazdu.

 


chwilowki online