default_mobilelogo

Weekendowe Rekolekcje Lectio Divina

Rekolekcje lectio divina oparte są na wielowiekowej praktyce modlitwy słowem Bożym, sięgającej początków chrześcijaństwa, która jest dostępna dla wszystkich wierzących, którzy pragną zażyłości ze Słowem Bożym: prostych i uczonych, duchownych i świeckich.

Jest szczególnym rodzajem duchowości, radykalną formą życia chrześcijańskiego. Składają się na nią cztery etapy modlitwy słowem Bożym realizowane każdego dnia rekolekcji: lectio (czytanie) - meditatio (medytacja) - oratio (modlitwa) - contemplatio (kontemplacja).

Wierne i cierpliwe kroczenie drogą lectio divina pomaga przemodlić i zgłębić słowo Boże, aż do całkowitego poddania się jego działaniu, aż do zjednoczenia się z Jezusem, Słowem Wcielonym, który przemienia ludzkie życie i staje się jego Panem.

Weekendowe rekolekcje lectio divina trwają 3 dni. Przeżywane są w klimacie pustyni, w pełnym milczeniu z indywidualnym prowadzeniem przez kierownika duchowego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do podjęcia tej drogi, odkrywania siebie w świetle Słowa Bożego. Pierwsza sesja rekolekcyjna odbędzie się w naszym klasztorze w dniach od 11-13.10.2019r. i zatytułowana jest „Maryjo, naucz mnie kochać, tak jak Ty kochasz Jezusa.” Podczas trwania rekolekcji udostępniamy cały obiekt klasztorny, gdzie panuje cisza i atmosfera refleksji, dostępny także jest ogród, wyłączna kaplica, oraz sala konferencyjna. Cena za weekendową sesje rekolekcyjną wynosi 150 zł od osoby (w cenie są posiłki, nocleg we własnym zakresie).

 


chwilowki online