default_mobilelogo

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
22. 09. 2019r.


Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. Przestrzegał przed zbytnim pragnieniem bogactwa, które odwraca naszą uwagę od spraw najważniejszych. Zbawiciel wskazuje nam, że nie można służyć Bogu i mamonie. W naszej parafii trwamy w nowennie do Patrona naszego miasta św. Michała Archanioła, która jest odmawiana codziennie po Mszy  św. wieczornej.


W tym tygodniu zapraszamy:

 • W poniedziałek wspomnienie św. Pio z Pietrelniny.
 • We wtorek Mszą św. o godz. 18:00 rozpocznie się obowiązkowe spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z grupy ks. Kamila.
 • W środę wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa. O godz. 18:00 Msza św. w intencji śp. Ks. Władysława Kulki.
 • W czwartek przypada wspomnienie św. Kosmy i Damiana, a w niedzielę św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Pamiętajmy w tych dniach o księżach wikariuszach, którzy będą obchodzić swoje imieniny. Msza św. w intencji ks. Damiana i ks. Rafała zostanie odprawiona w czwartek o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 • W piątek we wspomnienie św. Wincentego a Paulo zapraszamy na Msze św. na godz. 18:00 podczas której będziemy modlić się wraz z grupa Apostolatu Maryjnego. Po Mszy św. Spotkanie formacyjne na które zapraszamy wszystkich chętnych którzy chcieliby wstąpić w szeregi tej grupy oraz sympatyków.
 • Od dziesięciu lat, 28 września o godz. 15:00, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, czciciele Bożego Miłosierdzia spotykają się na chodnikach, rogach ulic i placach miasta, by uczcić Godzinę Miłosierdzia. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się w naszym kościele w sobotę o godz. 15:00.
 • W sobotę po Mszy św. o godz. 9:30 odbędzie się spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci i Grupy Pallotyńskiej.
 • W sobotę na godz. 10:00 do kaplicy św. Kazimierza zapraszamy wszystkich kandydatów na ministrantów  oraz chętnych chłopców z drugiej i trzeciej klasy Szkoły Podstawowej. Oaza Dzieci Bożych rozpocznie się o godz. 11:30, a po niej schola dziecięca. Młodzież zapraszamy na spotkanie formacyjne w sobotę na godzinę 16:00.
 • Pozostały jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę Róż Różańcowych do Sanktuarium MB Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Pielgrzymka odbędzie się 5 października. Koszt przejazdu 35 zł.
 • Zapraszamy do udziału w rekolekcjach w ciszy w naszym opactwie 11-13.10 „Maryjo naucz mnie kochać, tak jak Ty kochasz Jezusa”. Szczegóły w gablocie i na kartkach wyłożonych na stoliku z prasą.
 • Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 3-9.02.2020 r. Koszt to 2150 zł + 440 USD. Prosimy o zaliczkę przy zapisie w wysokości 1000 zł. Dokładny plan wyłożony jest na stoliku z prasą.
 • 4 października o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie informacyjne i zapisy do sakramentu bierzmowania dla uczniów klas 7. Prosimy o przybycie rodziców wraz z dziećmi.
 • 6 października w naszym kościele rozpoczniemy VI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej im. Franciszka Liszta. Już dziś zachęcamy do zaplanowania czasu i wzięcia udziału w Festiwalu. Szczegóły na plakatach.
 • W przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 12: 30, modlitwę różańcową poprowadzi Róża Matki Bożej Rokitniańskiej
 • Dziękujemy za posprzątanie świątyń naszej Parafii. Do sprzątania kościoła parafialnego zapraszamy w sobotę na godz. 10:00 mieszkańców przy ul. Szprotawskiej 19-22.
 • Zapraszamy do czytania prasy katolickiej „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Szczególnie polecamy artykuł o organizowanych w naszym obiekcie rekolekcjach Lectio Divina.
 • Bóg zapłać za modlitwy i wszelkie ofiary składane na rzecz naszej Parafii, Seminarium Duchownego oraz dzieł miłosierdzia. W przyszłym tygodniu wesprzemy ubogich naszej parafii.

 

ks. Kan. Władysław Tasior – proboszcz

 

Parafia WNMP w Żaganiu

Proboszcz Parafii: ks. kan. Władysław Tasior

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tel.: 68 444 31 10 lub 68 444 31 14

www.wnmp.zagan.pl

Mini Galeria

parametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparameters

chwilowki online