default_mobilelogo

PIELGRZYMKA RODZINY RADIA MARYJA DO KALISZA I NA JASNĄ GÓRĘ
8-9 LIPCA 2023

8 lipca WYJAZD 5.30 PLAC KLASZTORNY  Żagań

PRZEJAZD DO KALISZA 10,30 –sanktuarium sw. Józefa –11.30 spotkanie z sw, Józefem – historia miejsca – modlitwa- Msza św. godz.12.00
Obiad – 13.15
Czas wolny spacer po starym mieście, rynek, ratusz, katedra
 16.00 - Przejazd do Częstochowy na nocleg – dla chętnych udział w Apelu Jasnogórskim
 9. lipca Niedziela pobyt w Częstochowie według programu Rodziny Radia Maryja ( wyżywienie w tym dniu w własnym zakresie).

Planowany powrót do Żagania 21.00.
Koszt 300 zł. – cena obejmuje przejazd autokarem, obiad w Kaliszu, nocleg w Częstochowie, ubezpieczenie NW na czas podróży.

Zapisy WNMP Żagań – zakrystia po każdej Mszy - Kancelaria Parafialna

KOMUNIKAT

Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. w swym liście przypomina podstawowe zasady ochrony przed próbami oszustw i wyłudzeń. Narażone na nie są zwłaszcza osoby starsze. W województwie lubuskim w 2022 r. seniorzy stracili z tego powodu niemal 2 miliony złotych. Policja przypomina, aby nie przekazywać żadnych pieniędzy osobom, które przez telefon podają się za członków rodziny (wnuczków, czy dalekich krewnych) lub za policjantów, nie przekazywać numerów i haseł kont bankowych, nie wierzyć w żadne „znakomite okazje" zakupów, nie wpuszczać do domu obcych bez towarzystwa sąsiadów lub kogoś z rodziny, nie przekazywać pieniędzy akwizytorom czy inkasentom i nie podpisywać z nimi żadnych umów, a transakcje zawierać w siedzibie firmy. Policja przypomina, że nigdy nie prosi o przekazanie gotówki ani zaangażowanie w akcję zatrzymania przestępców. Zwraca się też do bliskich osób starszych, aby zadbali o bezpieczeństwo seniorów. W każdej sytuacji budzącej podejrzenia należy się kontaktować z Policją na bezpłatny numer alarmowy 112.

Całość listu >> PDF

 

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Żaganiu
Rekolekcjonista: ks. Norbert Lasota 

 

Czytaj więcej...


chwilowki online