default_mobilelogo

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17.10.2021r.
XXIX Niedziela Zwykła

 

„Bo i Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie jako okup za wielu”.

    1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca taca przeznaczona na cele remontowe naszego kościoła, za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
    2. Dzisiaj w kaplicy św. Anny po mszy o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, a po mszy wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII.
    3. W każdą niedzielę o godz. 10.30 zapraszamy dzieci chętne do śpiewania w scholi podczas mszy św.
    4. W poniedziałek przypada święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona Służby Zdrowia. Jest to także dzień imienin ks. Łukasza, msza w intencji solenizanta zostanie odprawiona o godz. 18.00 z Odnową w Duchu Świętym.
    5. We wtorek rocznica męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, dziękujemy Bogu za tego świadka wiary. Przed mszą wieczorną nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
    6. W środę przed mszą wieczorną Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
    7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Z tej racji ofiarą na tacę będzie możliwość wsparcia dzieła misyjnego Kościoła. Natomiast do południa po mszach św. PZC będzie rozprowadzał żonkile w ramach akcji „Pola nadziei” jako wsparcie dla Hospicjum św. Brata Alberta w Żarach.
    8. Nabożeństwa różańcowe dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 17.30, dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.30.
    9. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu będą według następującego porządku: 8.00; 9.30 (w kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła), 11.00 i 18.00. Modlitwa za zmarłych na cmentarzu rozpocznie się procesją o godz. 13.00 od bramy głównej, a zakończymy ją mszą w kaplicy cmentarnej ok. godz. 13.30.
    10. Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki wypominkowe, na których można wpisywać imiona naszych bliskich zmarłych, będziemy polecali ich modlitwom w listopadzie. Są kartki posiadające daty oraz kartki, które nie mają przypisanych konkretnych dni. Wypełnione kartki można składać do skrzyni znajdującej przy bocznym ołtarzu.
    11. Za tydzień przed Mszą św. o godz. 12.30, modlitwę różańcową poprowadzi Róża św. Dominika. Dziękujemy za posprzątanie świątyń naszej Parafii. Do sprzątania kościoła parafialnego zapraszamy w sobotę na godz. 9.00 mieszkańców ul. Armii Krajowej, Górnej, Myśliwskiej, Augustynów, Lipowej.
    12. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
    13. Bóg zapłać za wszelkie wyrazy życzliwości, których doświadczamy, za modlitwy i ofiary składane na rzecz remontów w naszej Parafii, Seminarium Duchownego oraz dzieł miłosierdzia. Dziękujemy za wszystkich, którzy wsparli Dzieło Nowego Tysiąclecia, zebraliśmy 1721 zł. Bóg zapłać wszystkim, którzy upiekli ciasto na tę okazję, tzw. kremówki.
    14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli: Leonarda Słomczyńska, Marek Janikuła, Jan Purcha i Mariusz Blajer. Polecajmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

Ks. Kan. Władysław Tasior – proboszcz

Parafia WNMP w Żaganiu

Proboszcz Parafii: ks. kan. Władysław Tasior

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tel.: 68 444 31 10 lub 68 444 31 14

www.wnmp.zagan.pl

Mini Galeria

parametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparameters

chwilowki online