default_mobilelogo

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17. 02. 2018r.
VI NIEDZIELA ZWYKŁA

Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy. Dziś III niedziela miesiąca, dziękujemy wszystkim, którzy wspierają dzieło remontowe
w naszej parafii.

1. W czwartek po wieczornej Mszy  św. odbędzie się spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
2. W piątek po wieczornej Mszy św.  spotkanie Kręgu Biblijnego.
3. W piątek z okazji Święta Katedry Świętego Piotra Apostoła, podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlili się o ducha apostolskiej gorliwości, zdrowie i potrzebne łaski dla papieża.
4. W sobotę o godz. 10:00 zbiórka ministrantów i kandydatów. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych rozpocznie się o godz. 11:30 a młodzież z Oazy Nowego Życia ma swoje spotkanie w soboty o godz. 16:00.
5. Przypominamy, że są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę do Grecji. Wszelkie informacje u Ks. Proboszcza; zapisy w zakrystii bądź w Kancelarii Parafialnej.
6. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii 3 marca w niedzielę Mszą święta o godz. 18:00. Trwał będzie do soboty 9 marca, nauki będą głoszone o godz. 18:45 w kaplicy św. Anny.
7. Tradycją lad ubiegłych zachęcamy do przekazywania 1 % podatku na działalność CARITAS. Szczegóły na plakatach.
8. Biuro Radia Maryja i Telewizji Trwam oferuje pomoc przy wypełnianiu PIT z przeznaczeniem na edukacje i patriotyczne wychowanie dzieci i młodzieży. Szczegóły na plakatach.
9. Zapraszamy na pielgrzymkę mężczyzn do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Wyjazd 7 marca o godz. 13:00. Koszt przejazdu 55 zł. Zapisy w zakrystii. Młodzież zapraszamy na pielgrzymkę maturzystów. Wyjazd 23 marca. Koszt 80 zł. Zapisy u księży i katechetów.
10. Serdecznie zapraszamy katechetów uczących na terenie naszej parafii na spotkanie formacyjne w poniedziałek 25 lutego na godz. 18:30.
11. Przypominamy, że w każdą niedzielę o godz. 16:00 w kościele Ducha Świętego celebrowane są Msze św. dla młodzieży.
      W przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 12:30, różaniec prowadzi Róża św. Dominika.

Dziękujemy za posprzątanie świątyń naszej Parafii. Do sprzątania kościoła parafialnego zapraszamy w sobotę na godz. 10:00 mieszkańców przy ul. Dworcowej 27A -56. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: "Gość Niedzielny" i "Niedziela

Bóg zapłać życzliwość, której doświadczamy, za modlitwy i wszelkie ofiary składane na rzecz naszej Parafii, Seminarium Duchownego oraz dzieł miłosierdzia.

Ks. Kan. Władysław Tasior-proboszcz

Parafia WNMP w Żaganiu

Proboszcz Parafii: ks. kan. Władysław Tasior

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tel.: 68 444 31 10 lub 68 444 31 14

www.wnmp.zagan.pl

Mini Galeria

parametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparameters

chwilowki online