default_mobilelogo

GŁOSZENIA PARAFIALNE 14. 04. 2019r.
VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – Niedziela Palmowa

Dzisiaj rozpoczyna się czas WIELKIEGO TYGODNIA. W czasie każdej Mszy Świętej poświęcenie palm, a na Mszy o godz. 11:00 uroczysta procesja z palmami. Liturgia tej Mszy rozpocznie się przy pomniku Chrystusa Króla o godz. 10:45. Zapraszamy wszystkich parafian i mieszkańców miasta do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami miasta. Rozpoczęcie o godz.18:45 przy naszej świątyni a zakończenie przy grobie pańskim na "Górce". Dzisiaj zapraszamy o godz. 17: 00 na ostatnie w tym roku NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI Z KAZANIEM PASYJNYM I ADORACJĄ KRZYŻA. DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy dzisiaj wyrażają swoją solidarność z Angeliką Antczak naszą parafianką zmagającą z chorobą nowotworową. Dzisiaj również wspieramy dzieło jadłodajni i świetlicy dla dzieci.

 • Proponujemy jak w poprzednich latach świecę na stół wielkanocny w kształcie pisanki wielkanocnej w cenie 15 zł. Wspólnota Pallotyńska wraz z młodzieżą rozprowadza dziś palmy. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone dla misjonarzy pochodzących z naszej parafii oraz stanowić będą cegiełkę na przygotowanie Wakacji z Bogiem w Czechach.
 • W duchowej trosce, o duszpasterzy pracujących w naszej Parafii, od wielu lat, z inicjatywy Akcji Katolickiej prowadzona jest Duchowa Adopcja Kapłana. Polega ona na zobowiązaniu do codziennej modlitwy przez cały rok w intencji Kapłana naszej Parafii. Losowania można dokonać do środy w kościele, biorąc kartkę z ławek przy wejściu do kościoła. Zapraszamy wszystkich Parafian do modlitwy w naszej intencji.
 • Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna we wtorek i środę od godz. 16:00 do 17:00.


1. Od poniedziałku do środy – Msze św. w zwyczajny, porządku 7:00; 9:30; 18:00. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17:00 – w tym czasie także możliwość spowiedzi. W środę o godz. 17:25 różaniec, następnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek odwiedzimy chorych w domach z Komunią Świętą. Prosimy o zgłaszanie do wtorku chorych, których nie odwiedzamy w pierwsze soboty miesiąca. W czwartek o godz. 14:00 obowiązkowe spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów.
2. W tym tygodniu zapraszamy:

 • Na ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.
  WIELKI CZWARTEK – MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ pod przewodnictwem Księdza Biskupa Pawła Sochy – godz. 19:00 - do udziału zapraszamy wszystkich wiernych; grupy parafialne, dzieci i młodzież. ADORACJA Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 24: 00. Zapraszamy na GODZINĘ ŚWIĘTĄ od godz. 23:00 do 24:00.
 • WIELKI PIĄTEK – Obowiązuje post Ścisły i abstynencja. Zapraszamy serdecznie Siostry Adoratorki Krwi Chrystusa, grupy parafialne na godz. 8:00 na wspólną Jutrznię – która rozpocznie Adorację Jezusa w Ciemnicy. Serdecznie zapraszamy na godz. 15:00 w Godzinie Śmierci Pana Jezusa – koronka do Bożego Miłosierdzia, początek nowenny przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego i ostatnia Droga Krzyżowa. LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ rozpocznie się o godz. 19:00. ADORACJA JEZUSA W Najświętszym Sakramencie, przy Grobie Pańskim do godz. 24:00. Spowiedź Święta od 21:00 do 24:00.
 • WIELKA SOBOTA – GODZ. 8:00 – wspólna jutrznia i Adoracja Jezusa w Najśw. Sakramencie, przy Grobie Pańskim. Święcenie pokarmów od godz: 10.00 do 15.00 co pół godziny (Marysin godz. 12:00). Zbierana taca podczas święcenia pokarmów przeznaczona będzie na dzieła remontowe w naszej Parafii.
 • WIGILIA PASCHALNA – UROCZYSTA EUCHARYSTIA z błogosławieństwem ognia i wody o godz. 20:00 (rozpocznie się na Placu Klasztornym). Przynosimy ze sobą świece na odnowienie przyrzeczeń Chrztu i białe szatki od chrztu, zapraszamy obowiązkowo dzieci klas trzecich do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.
 • NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – EUCHARYSTIA z procesją rezurekcyjną o godz. 6:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8:00. Pozostałe Msze św. w porządku niedzielnym.
 • Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w wyjeździe wakacyjnym organizowanym przez naszą parafię w terminie od 28.06 do 5.07  w Czechach. Koszt wyjazdu wynosi 500 zł. Nasza parafia organizuje wyjazd na Lednicę w nocy z 31 maja na 1 czerwca. Koszt wyjazdu wynosi 75 zł. Zapisy u katechetów i w zakrystii.
 • Zachęcamy do udziału w pielgrzymce naszego dekanatu do sanktuarium MB Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Wyjazd 04.05. o godz. 7:00 z Placu Klasztornego. Koszt Przejazdu 35 zł.
 • Dziękujemy za posprzątanie świątyń naszej Parafii.  Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: "Gościa Niedzielnego" i "Niedzieli", są też kartki świąteczne. Dzisiaj polecamy w Gościu Niedzielnym artykuł Liturgia Jerozolimska w Żaganiu oraz wyjaśnienie znaczenia liturgii Triduum Paschalnego, a w Niedzieli artykuł Matka Zwycięzcy. Bóg zapłać za modlitwy i wszelkie ofiary składane na rzecz naszej Parafii, Seminarium Duchownego oraz dzieł miłosierdzia. W przyszłym tygodniu wesprzemy dzieło remontowe prowadzone w naszej parafii.

 

Ks. Kan. Władysław Tasior-proboszcz


Parafia WNMP w Żaganiu

Proboszcz Parafii: ks. kan. Władysław Tasior

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tel.: 68 444 31 10 lub 68 444 31 14

www.wnmp.zagan.pl

Mini Galeria

parametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparameters

chwilowki online