default_mobilelogo

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
XX NIEDZIELA ZWYKŁA
18. 08. 2019r.

Wierność Bogu stoi w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele, podejmując także abstynencję od alkoholu. Po Mszach Świętych serdecznie zapraszamy do zawiązania wspólnoty w naszej kawiarence poprzez spotkania przy dobrym cieśnie, kawie i lodach. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają dziś dzieło remontowe.

 • Jeszcze raz Bogu niech będą dzięki za Jego błogosławieństwo w dniu Uroczystego Odpustu Parafialnego. Przez wstawiennictwo Matki Najświętszej prosimy o Opiekę Bożą i Błogosławieństwo dla  wszystkich naszych dobroczyńców, ofiarodawców, wolontariuszy i organizatorów festynu. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary przeznaczone na dzieło renowacji naszego zespołu klasztornego. Zebraliśmy  46 366, 10 zł. W dniu dzisiejszym istnieje jeszcze możliwość nabycia losów w cenie 3 zł. Można wygrać ciekawe artykuły gospodarstwa domowego i wiele innych nagród.
 • We wtorek przypada wspomnienie św. Bernarda, w środę św. Piusa X, w czwartek NMP Królowej, a w sobotę święto św. Bartłomieja Apostoła.
 • W środę od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17:30 różaniec, a po nim Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. zakończona Apelem Jasnogórskim.
 • W czwartek od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym.
 • W piątek 23 sierpnia w Światowym Dniu Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu będziemy modlić się za miliony ofiar, także spośród naszych krewnych i rodaków, totalitarnych i zbrodniczych systemów politycznych XX wieku.
 • W przyszłą niedzielę 25 sierpnia Diecezjalna Pielgrzymka Pszczelarzy do Rokitna.
 • 1 września przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Mszą św. o godz. 10:00 rozpoczniemy wojewódzkie obchodzy tej rocznicy, a o godz. 16:00 w kościele parafialnym odbędzie się koncert, który poprowadzi Capella Virdimontana.
 • Zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej i profilu na facebooku.
 • W czwartek 5 września po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie pielgrzymów duających się do Sanktuariów Polski Południowo-Wschodniej i Lwowa.
 • W przyszłą niedzielę Modlitwę Różańcową przed Mszą św. o godz. 12: 30, poprowadzi Róża Królowej Apostołów.
 • Dziękujemy za posprzątanie świątyń naszej Parafii. Do sprzątania kościoła parafialnego zapraszamy w sobotę o godz. 10:00 mieszkańców przy ul. Piłsudskiego, Szpitalnej, Jana Pawła.
 • Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej. W Niedzieli warto przeczytać m.in. Kościół stanął w ogniu, a w Gościu Niedzielnym Po tamtej stronie rzeki.
 • Bóg zapłać za modlitwy i wszelkie ofiary składane na rzecz naszej Parafii, Seminarium Duchownego oraz dzieł miłosierdzia.

   
  ks. Kan. Władysław Tasior – proboszcz

Parafia WNMP w Żaganiu

Proboszcz Parafii: ks. kan. Władysław Tasior

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tel.: 68 444 31 10 lub 68 444 31 14

www.wnmp.zagan.pl

Mini Galeria

parametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparameters

chwilowki online