default_mobilelogo

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU

09. 12. 2018r.

Dziś druga niedziela Adwentu. Za tydzień rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi o. Grzegorz – Oblat Maryi Niepokalanej z Gorzowa Wlkp. W tym czasie także odbywać się będą rekolekcje dla Szkół Podstawowych, które poprowadzą Siostry Zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego. Szczegółowy plan rekolekcji wywieszony jest w gablotach oraz podany na stronie internetowej naszej parafii i na facebooku. Zadbajmy o udział w rekolekcjach i módlmy się o dobre owoce. Dziękujemy dziś wszystkim, którzy wspierają Kościół katolicki na Wschodzie oraz Jadłodajnie i Świetlicę.

Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy na Msze św. ku czci Matki Bożej. Roraty w naszym kościele dla dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 6:30; dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18:00

Poświęcone opłatki wigilijne w naszej Parafii, wzorem ubiegłych lat roznoszone będą do waszych domów przez przedstawicieli naszych wspólnot parafialnych, przyjmijcie je jako wyraz solidarności z całą wspólnotą parafialną. Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny (6 zł i 13 zł). Młodzież z Oazy rozprowadza sianko na stół wigilijny, kartki świąteczne, figurki Pana Jezusa do szopki i inne świąteczne przedmioty. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na dofinansowanie wyjazdów młodzieży na rekolekcje w czasie ferii zimowych. Zapraszamy do zapisów dzieci i młodzież na ferie organizowane przez naszą diecezję.

 

A w tym tygodniu zapraszamy:

 • W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie zelatorów Żywego Różańca w sali św. Kazimierza.

 • W każdą środę zapraszamy na uroczystą Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 • W czwartek i piątek o godz. 18:45 rozpocznie się katecheza przedchrzcielna w sali konferencyjnej w dawnej kancelarii.

 • Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na czuwanie w int. dzieci i ich rodziców w czwartek na godz. 17:00, a następnie Mszę św. w tej intencji. Po Mszy św. rozpocznie się spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

 • W piątek na godz. 17:00 zapraszamy wspólnotę Radia Maryi i Telewizji Trwam. Szczegóły na plakatach.

 • Spotkania dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania odbędą się w następującym porządku: dla rodziców i młodzieży z III klas Gimnazjum w piątek o godz. 16:45 w kaplicy św. Anny, dla młodzieży z 8 klas z grupy ks. Rafała w piątek po wieczornej Mszy św. w kaplicy św. Anny.

 • Spotkanie Kręgu Biblijnego rozpocznie się w piątek po wieczornej Mszy św. w sali św. Kazimierza.

 • Apostolstwo Dobrej Śmierci będzie miało swoje spotkanie formacyjne w sobotę po Mszy św. o godz. 9:30

 • Spotkanie dla ministrantów rozpocznie się w sobotę o godz. 10:00, a dla kandydatów o 10:30. Młodzież z Oazy zapraszamy w sobotę na godz. 16:00.

 • W przyszłą niedzielę o godz. 12:30 Msza św. w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli, a o godz. 16:00 na Pl. Słowiańskim odbędzie się Wigilia Miejska, do udziału w której serdecznie zapraszamy.

 • Przypominamy, że w każdą niedzielę o godz. 16:00 w kościele Ducha Świętego celebrowane są Msze św. dla młodzieży.

Przypominamy, że parafia organizuje Pielgrzymkę Śladami św. Pawła Apostoła do Grecji w terminie 27.04-02.05. Koszt pielgrzymki to 590 zł + 570 euro. Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym z zaliczką 590 zł. Szczegółowy plan pielgrzymki znajduje się na kartkach wyłożonych na stoliku z prasą.

Przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla dorosłych, którzy ukończyli 21 rok życia rozpoczęło się 8 grudnia o godz. 19:00. Kolejne spotkanie odbędzie się 15 grudnia o godz. 19:00.

W przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 12: 30, modlitwę różańcową poprowadzi Róża św. Doroty

   • Dziękujemy za posprzątanie świątyń naszej Parafii. Do sprzątania kościoła parafialnego zapraszamy w sobotę na godz. 10:00 mieszkańców przy ul. Szprotawskiej 12 B - 16

   • Zapraszamy do czytania prasy katolickiej „Niedziela” i „Gość Niedzielny” .

   • Za tydzień III Niedziela Adwentu. W tym dniu pamiętajmy o dziele remontowym prowadzonym w naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie wyrazy życzliwości, których doświadczamy, za modlitwy i ofiary składane na rzecz remontów w naszej Parafii, Seminarium Duchownego oraz dzieł miłosierdzia.

   • W tym tygodniu do Pana odeszli śp. Anna Parafimowicz i Danuta Wolska. Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie.

 

ks. Kan. Władysław Tasior – proboszcz

 

 

Parafia WNMP w Żaganiu

Proboszcz Parafii: ks. kan. Władysław Tasior

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tel.: 68 444 31 10 lub 68 444 31 14

www.wnmp.zagan.pl

Mini Galeria

parametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparameters

chwilowki online