default_mobilelogo

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18. 02. 2018r.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

Dzisiaj zapraszamy o godz. 17:00 na NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI Z KAZANIEM PASYJNYM I ADORACJĄ KRZYŻA. DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy dzisiaj wspierają dzieła remontowe prowadzone w naszej parafii.

Trwają ferie zimowe w naszym województwie życzymy dzieciom młodzieży, nauczycielom i pracownikom oświaty miłego odpoczynku.

Zachęcamy do podejmowania Dzieł Miłosierdzia w okresie Wielkiego Postu; niech czas uczynków miłosierdzia, co do duszy i ciała będzie okazją do większej wrażliwości ewangelicznej.

  • Przy bocznym ołtarzu Serca Pana Jezusa wyłożona jest Księga Trzeźwościowa, prosimy o podejmowanie wielkopostnej abstynencji i wpisywanie się do księgi.

  • W środę o godz. 17:25 różaniec, następnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta z kazaniem zakończona Apelem Jasnogórskim.

  • Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, który wezwał Kościół, aby PIĄTEK 23 lutego br. był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie, Kościół w Polsce włącza się w to ważne i szlachetne przedsięwzięcie zapraszamy do modlitwy i ofiarowania postu w tej intencji.

NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE:

W Piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej: godz. 16:30 – dla dzieci; o godz. 17:30 – dla młodzieży, szczególnie zapraszamy kandydatów do bierzmowania i dorosłych.

W każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:00 w kościele parafialnym – nabożeństwo pasyjne – Gorzkie Żale.

W przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 12:30, różaniec prowadzi Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Kancelaria parafialna czynna we wtorek, środę i czwartek od godz. 16:00 do 17:00 w sobotę od godz. 10:00 do 11:00. Msze św. w tygodniu odprawiane są w następującym porządku: od poniedziałku do soboty o godz. 7:00, 9:30 w kaplicy św. Anny, o godz. 18:00 w Kościele, o godz. 17:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja oraz możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

  • Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii 4 marca w niedzielę Mszą św. o godz. 18:00. Trwał będzie do soboty 10 marca, nauki będą o godz. 18:45 w kaplicy św. Anny.

Dziękujemy za posprzątanie świątyń naszej Parafii. Do sprzątania kościoła parafialnego zapraszamy w sobotę na godz. 10:00 mieszkańców przy ul. Szprotawskiej numery od 9 do 12A.

  • Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: "Gość Niedzielny" i "Niedziela". Za tydzień pomagamy Kościołowi w potrzebie Misja AD GENTES – zbiórkę prowadzi Akcja Katolicka naszej Parafii.

Bóg zapłać za modlitwy i wszelkie ofiary składane na rzecz naszej Parafii, Seminarium Duchownego oraz dzieł miłosierdzia.

Ks. Kan. Władysław Tasior-proboszcz

Parafia WNMP w Żaganiu

Proboszcz Parafii: ks. kan. Władysław Tasior

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tel.: 68 444 31 10 lub 68 444 31 14

www.wnmp.zagan.pl

Mini Galeria

parametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparameters