default_mobilelogo

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

21. 10. 2018r.

 Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.
Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie, a w szczególności za misjonarzy pochodzących z naszej parafii. Dzisiaj odbywają się wybory samorządowe. Po przez udział w wyborach okazujemy naszą miłość do Ojczyzny. Dziękujemy dziś wszystkim, którzy wspierają dzieło remontowe naszej parafii.

Serdecznie zapraszamy na godz. 19:00 do naszego kościoła na V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Dziś wystąpią Olivier Eisenmann (organy) i Varena Steffen (flet). Zapraszamy na ostatni koncert w przyszłą niedzielę.

Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe dla dorosłych codziennie o godz. 17:30, a dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16:30.

Dziś rozprowadzamy sadzonki żonkili (2zł) w ramach akcji „Pola Nadziei”. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na Hospicjum św. Brata Alberta w Żarach.

 

W tym tygodniu zapraszamy:

 • W poniedziałek wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II i dzień patronalny Akcji Katolickiej. Wszystkich członków Akcji Katolickiej zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. wieczornej.

 • Rekolekcje Maryjne pod hasłem „Maryjo prowadź nas do Jezusa” rozpoczną się w naszej parafii w poniedziałek i potrwają do środy włącznie. W planie rekolekcji o 17:30 różaniec, o 18:00 Msza św. z nauką rekolekcyjną, a ostatniego dnia zawierzenie swojego życia Matce Bożej.

 • W czwartek po wieczornej Mszy św. w kaplicy św. Maksymiliana rozpocznie się modlitewne spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

 • W piątek Mszą św. wieczorną rozpocznie się spotkanie osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z grupy ks. Rafała.

 • W sobotę po Mszy św. o godz. 9:30 odbędzie się spotkanie członków Apostolstwa Dobrej Śmierci a na godzinę 10:00 zapraszamy ministrantów oraz chętną młodzież do udziału w turnieju w tenisa stołowego. Osoby pragnące zapoznać się Oazą zapraszamy na spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 16:00.

 • Zainteresowanych tradycyjnym śpiewem liturgicznym zapraszamy na kurs praktyki Chorału Gregoriańskiego organizowany przez Pana Błażeja Mazanka. Spotkanie rozpocznie się w sobotę o godz. 19:00 w Sali św. Cecylii.

 • W sobotę podczas Eucharystii o godz. 18:00 będziemy modlić się w raz z Apostolatem Maryjnym. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.

 • W każdą niedzielę na godz. 16:00 do kościoła Ducha Świętego na Mszę św. młodzieżową zapraszamy młodzież z naszej parafii, a szczególnie wszystkich kandydatów do sakramentu bierzmowania. Zachęcamy, aby młodzież wybierała udział właśnie w tej Eucharystii.

Rodzinę Radia Maryi i Telewizji Trwam oraz wszystkich chętnych zapraszamy na pielgrzymkę do Lichenia i Torunia w terminie 30.11. – 02.12. Wszelkie szczegóły na plakatach. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 21 listopada o godz. 17:00.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych oraz wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tradycji Kościoła zawsze wielką uwagę zwracano na modlitwę za zmarłych. Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki wypominkowe. Prosimy o czytelne wypełnianie kartek, abyśmy nie mylili nazwisk. Kartki mają przypisaną datę modlitwy, abyśmy mogli wspólnie się modlić.

Dzieci wraz z rodzicami serdecznie zapraszamy do udziału w Balu Wszystkich Świętych, który rozpocznie się 4 listopada o godz. 16:00. Szczegóły na plakatach i u katechetów.

   • W przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 12: 30, modlitwę różańcową poprowadzi Róża św. Barbary

   • Dziękujemy za posprzątanie świątyń naszej Parafii. Do sprzątania kościoła parafialnego zapraszamy w sobotę na godz. 10:00 mieszkańców przy ul. Mickiewicza, Królowej Jadwigi, Skarbowej, Parkowej, Pl. Wolności.

   • Zapraszamy do czytania prasy katolickiej „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz do zaopatrzenia się w kalendarze na nowy rok i blankiety z modlitwą związaną z naszym sanktuarium w Rokitnie.

   • Bóg zapłać za modlitwy i wszelkie ofiary składane na rzecz naszej Parafii, Seminarium Duchownego oraz dzieł miłosierdzia. W przyszłym tygodniu będziemy obchodzić dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórkę na ten cel przeprowadzi………

ks. Kan. Władysław Tasior – proboszcz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parafia WNMP w Żaganiu

Proboszcz Parafii: ks. kan. Władysław Tasior

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tel.: 68 444 31 10 lub 68 444 31 14

www.wnmp.zagan.pl

Mini Galeria

parametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparameters

chwilowki online