default_mobilelogo

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELAWIELKANOCNA

22. 04. 2018r.

Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza. Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.  

W tym tygodniu zapraszamy:

 • Jutro (poniedziałek) – Uroczystość Świętego Wojciecha biskupa i męczennika – Głównego patrona Polski zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny.
 • Msze święte w naszej parafii o godz. 7:00; 9:30; w kaplicy św. Anny, po południu o godz 17:00 adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 18:00 Msza Św. w kościele.
 • We wtorek o godz: 17:00 spotkanie w kaplicy św. Anny dla młodzieży klas trzecich gimnazjalnych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
 • W środę przypada Święto św. Marka Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje - adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17:00 o godz. 17:25 Różaniec a następnie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. zakończona Apelem Jasnogórskim.
 • W czwartek o godz. 17:30 zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji powołań - Wspólnotę Przyjaciół PARADYŻA, Odnowę w Duchu Świętym, wszystkich którzy podjęli się modlitwy w intencji księży.
 • Zapraszamy na Pielgrzymkę do Seminarium Duchownego w dniu 6 maja wszystkich Przyjaciół Paradyża i tych, którzy chcą nimi zostać. Zapisy u ks. Damiana.
 • Kancelaria parafialna czynna: we Wtorek, Środa i Czwartek od godz: 16:00 do 17:00; w sobotę od 10:00 - 11:00.
 • Zapraszamy do udziału w Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich. Wyjazd w nocy z 1 na 2 czerwca. Koszt wyjazdu 75zł. Zapisy w zakrystii i u katechetów.
 • Zapraszamy na pielgrzymkę rodzin Domowego Kościoła do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu dnia: 26. 05. 2018r. Informacje podane są na plakatach w gablocie.
 • W sobotę zapraszamy na spotkania formacyjne: o godz. 10:30 dla ministrantów i lektorów, o 11:30 dla Oazy Dzieci Bożych, o 12:15 dla scholi, a dla młodzieży o 19:00.
 •  Nasza parafia organizuje wypoczynek dla dzieci i młodzieży w miejscowości Travna w Czechach od 25.06. do 04.07.2018r. Koszt wyjazdu to 500 zł. Zapisy w zakrystii.
 • Zapraszamy małżeństwa do LUBUSKIEGO NAZARETU w KĘSZYCY LEŚNEJ na OAZĘ EWANGELIZACYJNĄ  w terminie 29. 06. - 05. 07. 2018r. szczegółowe informacje na plakacie.

     W przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 12: 30, różaniec prowadzi Róża św. Antoniego.

Dziękujemy za posprzątanie świątyń naszej Parafii. Do sprzątania kościoła parafialnego zapraszamy w sobotę na godz. 10:00 mieszkańców przy ul. Libelta 5 – 6C.

 • Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: "Gościa Niedzielnego" i "Niedzieli". Bóg zapłać za modlitwy i wszelkie ofiary składane na rzecz naszej Parafii, Seminarium Duchownego oraz dzieł miłosierdzia.
 • W tym tygodniu odeszli do Pana sp.  polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.

 

ks. Kan. Władysław Tasior – proboszcz

 

 

 

Parafia WNMP w Żaganiu

Proboszcz Parafii: ks. kan. Władysław Tasior

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tel.: 68 444 31 10 lub 68 444 31 14

www.wnmp.zagan.pl

Mini Galeria

parametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparameters

chwilowki online