default_mobilelogo

Żagań, dn. 10 grudnia 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 2. NIEDZIELĘ ADWENTU
„spuście nam na ziemskie niwy, Zbawcę z niebios obłoki” Pieśń Adwentowa

1. Dziś zbiórka ofiar do puszek na jadłodajnię i świetlicę prowadzone przez Siostry Adoratorki.
2. Zapraszamy na Roraty: dla dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 06:30; dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16:30.
3. Przy wyjściu z kościoła można się zaopatrzyć w opłatki na stół wigilijny. Są też dostępne świece Caritas na stół wigilijny w cenie 10 zł mała świeca i 20 zł duża.
4. Od dzisiaj można składać do koszy przy wejściu do kościoła dary na wigilię dla podopiecznych jadłodajni prowadzonej przez nasze Siostry.
5. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty o godz. 17:00.
6. Od poniedziałku rozpoczynają się szkolne rekolekcje adwentowe dla uczniów szkół podstawowych naszej parafii.
7. W środę przypada 42. rocznica wybuchu Stanu Wojennego w Polsce. Pamiętajmy w modlitwach o ofiarach walki o wolność naszej Ojczyzny.
8. W sobotę o godz. 11:00 odbędzie się 1. spotkanie żagańskie „Dziedzictwo Kanoników Regularnych”. Jest to spotkanie z prelegentami, którzy podzielą się wiedzą na temat historii naszego klasztoru. Szczegóły na plakatach.
9. W przyszłą niedzielę różaniec przed mszą św. o godz. 12:30 poprowadzi róża św. Józefa. Taca przeznaczona będzie na dzieła remontowe w naszej parafii. Jak w każdą 3. niedzielę miesiąca, po mszy świętej o godz. 11:00 spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci komunijnych. Rodzice ministrantów organizują kiermasz z ciastami, z którego dochód przeznaczony jest na zimowy wypoczynek ministrantów i lektorów.
10. Betlejemskie Światło Pokoju, które z Groty Narodzenia Chrystusa skauci i harcerze rozprowadzają po całej Europie, przyjmiemy w naszej parafii 17 grudnia na mszy świętej o godz. 11:00. W tym roku akcji towarzyszy hasło „Czyńmy pokój”. Betlejemskie Światło będzie płonąć w naszej świątyni do wigilii Bożego Narodzenia.
11. Za tydzień rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. dr Waldemar Kluz, duszpasterz z ośrodka dla niewidomych w podwarszawskich Laskach.
12. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej wspólnocie ikonę Świętej Rodziny, która peregrynuje po diecezji w związku z jubileuszem 50-lecia Ruchu Światło-Życie (Oazy).
13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
14. Dziękujemy za posprzątanie świątyń naszej parafii, a do sprzątania kościoła parafialnego w piątek na godz. 17.00 prosimy mieszkańców ul. Kolejowej 43-89.
15. Z całego serca dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości, których doświadczamy, za modlitwy i składane ofiary.
16. Do wieczności odszedł Ryszard Malinowski. Polecajmy go i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu

ks. kan. Władysław Tasior, proboszcz
z księżmi współpracownikami

Parafia WNMP w Żaganiu

Proboszcz Parafii: ks. kan. Władysław Tasior

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tel.: 68 444 31 10 lub 68 444 31 14

www.wnmp.zagan.pl

Mini Galeria

parametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparameters

rank website on google @ google seo rank website on google, google seo. rank website on bing @ bing seo Rank website on bing, bing seo. google knowledge graph @ knowledge graph Google knowledge graph, knowledge graph. google @ sitelinks Google sitelinks. Ctr manipulation tool @ ctr manipulation @ ctr manipulation service ctr manipulation tool, ctr manipulation, ctr manipulation service. ranking factors in google @ google ranking factors Ranking factors in google, google ranking factors. increase website ctr@ website ctr@ website ctr in google Increase website ctr, website ctr, website ctr in google. bad seo backlinks @ good seo backlinks Bad seo backlinks, good seo backlinks. google suggestions @ google autocomplete Create google suggestions, google autocomplete.