default_mobilelogo

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  22.05.2022r.
VI  Niedziela  wielkanocna


„Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego, i mieszkanie u niego uczynimy.”

    1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość I Komunii Świętej:
    • o godz. 9.30 Szkoła Podstawowa nr 5;
    • o godz. 11.00 Szkoła Podstawowa nr 1;
    • o godz. 12.30 Szkoła Podstawowa nr 2.
Wszystkie msze święte w parafii według porządku niedzielnego, w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła równolegle z mszą komunijną.
    2. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy do udziału w nabożeństwie majowym o godz. 17.45 i mszy św. o godz. 18.00 w białym tygodniu od poniedziałku do czwartku (we wtorek dzieci otrzymają pamiątkowy obrazek), zaś w piątek odbędzie się pielgrzymka Dzieci Pierwszokomunijnych do Grodowca; wyjazd z przystanku autobusowego przy restauracji Kepler o godz. 9.00, powrót ok. godz. 16.00.
    3. W poniedziałek zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu W oczekiwaniu na Pięćdziesiątnicę. Gościem będzie Michał Grzanka z Warszawy. Lider Publicznego Stowarzyszenia Wiernych Dom Przymierza, współtwórca inicjatywy tato.net, pedagog i trener personalny. Serdecznie zapraszamy!
    4. W najbliższy czwartek przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o naszych mamach, niech żyjącym Pan Bóg błogosławi, a zmarłe przyjmie do swej chwały.
    5. Także w czwartek po Mszy wieczornej o godz. 18:30 próba śpiewu i przygotowanie do spowiedzi dla bierzmowanych.
    6. W piątek dla klas VIII SP 2 i 5, a w sobotę dla SP 1 o godz. 17:00 odbędzie się spowiedź przed bierzmowaniem, a po nich Eucharystia z wręczeniem krzyży i czuwanie modlitewne.
    7. Czuwanie Charyzmatyczne w tym miesiącu połączone jest z obrzędem przyjęcia krzyży przez kandydatów do bierzmowania. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w modlitwę za młodzież naszej parafii.
    8. W piątek 27 maja po mszy wieczornej spotkanie formacyjne Apostolatu Maryjnego w kawiarence.
    9. Również w piątek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, będzie odprawiana po nabożeństwie majowym.
    10. W sobotę zapraszamy członków Apostolatu Dobrej Śmierci i wszystkich chętnych na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 9.00 do dużego kościoła.
    11. Także w sobotę 28 maja o godz. 15.00 w Katedrze gorzowskiej zostaną udzielone święcenia kapłańskie.
    12. W następną niedzielę będziemy przeżywali Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
    13. Także w następna niedzielę po mszach św. będziemy mogli wesprzeć Hospicjum w Żarach.
    14. W najbliższym tygodniu wszystkie msze święte, poranne i popołudniowe, będą odbywały się w dużym kościele.
    15. Nabożeństwa majowe będą codziennie o godz. 17.45, a od 17.00 zapraszamy na Adorację i różaniec w intencji pokoju.
    16. W dniach 22-29 maja pod hasłem "Słuchając i idąc razem" będziemy razem z katolikami na całym świecie obchodzić Tydzień Laudato si', zachęcający nas do zwrócenia uwagi na otaczające
nas środowisko.
    17. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Włoch, są jeszcze wolne miejsca.
    18. Otyńskie sanktuarium zaprasza na uroczystość nałożenia nowych koron Maryi Królowej Pokoju w Otyniu, w dniu 29 maja o godz. 13.00. Uroczystość będzie transmitowana przez TVP 3 Gorzów Wlkp.
    19. Już dziś serdecznie zapraszamy na uroczystości 50-lecia naszej Diecezji i 25 rocznicy wizyty Jana Pawła II w Gorzowie Wielkopolskim. Szczegóły na plakacie.
    20. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, dostępne są Niedziela i Gość Niedzielny.
    21. Serdecznie zapraszamy do korzystania z kawiarenki parafialnej, która otwarta jest po każdej mszy św.
    22. Dziękujemy za posprzątanie świątyń naszej parafii, a do sprzątania kościoła parafialnego zapraszamy w sobotę na godz. 9.00 mieszkańców ul. . Nocznickiego 1 – 44.
    23. Bóg zapłać za wszelkie wyrazy życzliwości, których doświadczamy, za modlitwy i ofiary składane na rzecz remontów w naszej Parafii, Seminarium Duchownego oraz dzieł miłosierdzia.
    24. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła Wanda Dembek Polecajmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

Ks. Kan. Władysław Tasior – proboszcz

Parafia WNMP w Żaganiu

Proboszcz Parafii: ks. kan. Władysław Tasior

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tel.: 68 444 31 10 lub 68 444 31 14

www.wnmp.zagan.pl

Mini Galeria

parametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparameters

chwilowki online