default_mobilelogo

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
13. 10. 2019r.

 

W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi „ Wstańcie, chodźmy”. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na ten cel do puszek. Dziękujemy  również wszystkim, którzy wpierają dziś dzieło Jadłodajni i Świetlicy prowadzone przez nasze siostry. Zapraszamy dziś na Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec, a około godz. 17:45 z kościoła parafialnego wyruszy procesja światła z figurą Matki Bożej Fatimskiej do kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła, gdzie zostanie odprawiona Msza św.

Serdecznie zapraszamy na godz. 19:00 do naszego kościoła na VI Międzynarodowy Festiwal Muzyki  Organowej i Kameralnej Dziś wystąpią: Paweł Seligman i Bernard Maselii. Zapraszamy na kolejne koncerty we wszystkie niedziele października. Program wywieszony jest na plakatach i w gablotach przed kościołem. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe dla dorosłych codziennie o godz. 17:30, a dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16:30.

 

 • W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników oświaty zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej o godz. 18.00
 • Serdeczną myślą i modlitwą otaczamy rodziny przeżywające cierpnie z powodu utraty dziecka poczętego. Msza Święta w Dzień Dziecka Utraconego odbędzie się we wtorek o godz. 18.00. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 • We środę  16 października przypada rocznica wyboru na Stolicę Piotrową św. Jana Pawła II. Tego dnia pragniemy modlić się o wierność dziedzictwu, które przekazał nam św. Jan Paweł II oraz o obfite łaski za jego wstawiennictwem. Na Mszy św. o godz. 18:00 będziemy modlić się wraz z Akcją Katolicką w intencji naszej Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i św. Jana Pawła II. Tego dnia przypada również wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
 • W czwartek i piątek o godz. 18:30 rozpocznie się katecheza przedchrzcielna, na którą zapraszamy rodziców i chrzestnych którzy w najbliższym czasie planują ochrzcić swoje dziecko.
 • W piątek przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty – patrona Służby Zdrowia. W tym dniu obejmijmy modlitwą wszystkich pracowników Służby Zdrowia. Po Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.
 • W sobotę odbędą się spotkania dla dzieci i młodzieży: o godz. 10:00 spotkanie kandydatów na ministrantów oraz ministrantów, o godz. 11:30 spotkanie Oazy Dzieci Bożych, a po nim spotkanie scholii dziecięcej. O godz. 16:00 spotkanie Oazy Młodzieżowej.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Przeprowadzimy także zbiórkę ofiar na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.
 • Terenowe Biuro Radia Maryja i Telewizji Trwam zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Gniezna, Strzelna i Torunia w terminie 6-7 grudnia. Koszt 210 zł + bilety wstępu. Szczegóły w gablocie.
 • Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych oraz wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tradycji Kościoła zawsze wielką uwagę zwracano na modlitwę za zmarłych. Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki wypominkowe. Prosimy o czytelne wypełnianie kartek, abyśmy nie mylili nazwisk. Kartki mają przypisaną datę modlitwy, abyśmy mogli wspólnie się modlić. Prosimy nie brać kartek na zapas. Kartek nie zabraknie; pozwoli to rozłożyć równomiernie modlitwę za wspomnianych zmarłych.
 • W przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 12: 30, modlitwę różańcową poprowadzi Róża  św. Dominika.
 • Dziękujemy za posprzątanie świątyń naszej Parafii. Do sprzątania kościoła parafialnego zapraszamy w sobotę na godz. 10:00 mieszkańców przy ul Kożuchowskiej, Granicznej, św. Barbary, Paderewskiego, Sienkiewicza.
 • Zapraszamy do czytania prasy katolickiej „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz kalendarzy. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł Sztuka z wiary.
 • Bóg zapłać za modlitwy i wszelkie ofiary składane na rzecz naszej Parafii, Seminarium Duchownego oraz dzieł miłosierdzia. W przyszłym tygodniu wesprzemy dzieło remontowe. Wszystkich jubilatów i solenizantów nadchodzącego tygodnia polecamy opiece Matki Bożej Różańcowej.

ks. Kan. Władysław Tasior – proboszcz

Parafia WNMP w Żaganiu

Proboszcz Parafii: ks. kan. Władysław Tasior

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tel.: 68 444 31 10 lub 68 444 31 14

www.wnmp.zagan.pl

Mini Galeria

parametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparameters

chwilowki online