default_mobilelogo

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XV NIEDZIELA ZWYKŁA
12. 07. 2020r.

Dziękujemy wszystkim, którzy dziś wspierają jadłodajnie i świetlice dla dzieci prowadzone przez nasze Siostry Adoratorki Krwi Chrystusa. Serdecznie zapraszamy po każdej Mszy św. do naszej kawiarenki na pyszne ciasto i lody, a także do naszego parafialnego sklepiku, gdzie można nabyć pamiątki związane z naszym Pomnikiem Historii.

 • Wielkimi krokami zbliża się doroczny Opust Parafialny, a wraz z nim Festyn Rodzinny. Dziękujemy już tym wszystkim, którzy okazują nam życzliwość i deklarację pomocy w tym przedsięwzięciu. Prosimy już dziś Drodzy Parafianie o przekazywaniu fantów na Festyn Parafialny do zakrystii.
 • Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych. Uczestniczymy w akcji prowadzonej przez Miva Polska 1 gr. za 1 bezpiecznie przejechany kilometr - przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.
 • W poniedziałek Nabożeństwo Fatimskie rozpocznie się o godzinie 17:00, wystawieniem Najświętszego Sakramentu, następnie różaniec Fatimski, o godzinie 18:00 Msza św., a po niej uroczysta procesja ze świecami po naszym kościele.
 • We wtorek o godzinie 18:00 Msza św. imieninowa w int. Ks. Kamila.
 • W środę powierzymy naszą codzienność Matce Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17:30 różaniec a po nim nowenna przed Mszą św. o godz. 18.00.
 • W czwartek Msza św. z udziałem Akcji Katolickiej w int. naszej Ojczyzny.
 • W czwartek i piątek o godzinie 18:45 w kancelarii parafialnej odbędą się nauki chrzcielne dla rodziców i chrzestnych pragnących w najbliższym czasie ochrzcić swoje dzieci.
 • Zapraszamy codziennie do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 i modlitwy różańcowej w intencji naszej Ojczyzny oraz ustania pandemii o godz. 17:30.
 • Porządek Mszy św. w okresie wakacyjnym jest następujący: Niedziela 8:00, 9:30 w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła, 11:00, 12:30, 18:00, 20:00 w kościele Ducha Świętego. Kancelaria parafialna czynna jest tylko w środę od godz. 16:00 do 17:00 i w sobotę od godz. 10:00 do 11:00 oraz zawsze w każdej pilnej sprawie po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.
 • Pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Przypominamy, że w kościele obowiązuje strój godny, a nie swobodny.
 • W przyszłą niedzielę Modlitwę Różańcową przed Mszą św. o godz. 12: 30, poprowadzi Róża św. Floriana.
 • Dziękujemy za posprzątanie świątyń naszej Parafii. Do sprzątania kościoła parafialnego zapraszamy w sobotę o godz. 10:00 mieszkańców przy ul. Szprotawskiej 16a - 18a.
 • Zapraszamy do czytania prasy katolickiej „Niedziela” i „Gość Niedzielny” . Przy wyjściu z Kościoła można także nabyć książkę „Podróże Misia Wojtka” autorstwa Artura Guzickiego. Książka opowiada o bohaterskim okresie odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasza miejscowość także znalazła swoje miejsce na mapie podróży Misia Wojtka.
 • Bóg zapłać za modlitwy i wszelkie ofiary składane na rzecz naszej Parafii, Seminarium Duchownego oraz dzieł miłosierdzia. Za tydzień taca przeznaczona na remont naszej świątyni.

  ks. Kan. Władysław Tasior – proboszcz

Parafia WNMP w Żaganiu

Proboszcz Parafii: ks. kan. Władysław Tasior

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tel.: 68 444 31 10 lub 68 444 31 14

www.wnmp.zagan.pl

Mini Galeria

parametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparameters

chwilowki online